+++mmmm/data/web/tricka.sk/web/tricka21/scripts/google_code_mk24.htm Sieťotlač na tričká a textil | Tricka.sk
Kontakt: 02-43411996Email: tricka@tricka.sk  
Tento web využíva cookies, používaním stránky vyjadrujete súhlas.
Dalšie informácie.
OK

Textilná sieťotlač

Priama potlač na textil


Priama tlač sieťotlačou zaručuje najlepšiu trvanlivosť a najširšie možnosti farebnosti potlače priamymi sólo farbami, prípadne (CMYK) rastrovými farbami. Výhodou sú lepšie cenové podmienky pri vyšších nákladoch. Pre sútlač poskytujeme možnosti do 6-farebnej sútlače.
Sieťotlač na tričká, mikiny a iný textil

Technológia sieťotlače


Sieťotlač je tradičná a relatívne univerzálna technológia na potlač rôznych materiálov. Prednosťou sieťotlače je vysoká viskozita nánosu farby, stálosť farieb a životnosť samotnej potlače. Jej výhodou je možnosť potláčať širokú škálu povrchov, ktoré nie sú ideálne rovné a hladké. Viac informácií o technológii, možnostiach a produktoch sieťotlače nájdete na špecializovanej stránke Sietotlac.sk
Detail štruktúry textilnej sieťotlače

Tlačové podklady pre sieťotlač


Formát súboru
Nie je podstatné, akú koncovku a aký formát má súbor podkladu. Dôležitý je reálny obsah súboru. V rôznych formátoch môže byť uložený rôzny obsah. Aj vo vektorovom softvéry môže byť nahratý bitmapový obsah, a naopak, v bitmapový súbor môže obsahovat obrázok, ktorý je možné previesť do použiteľného vektorového podkladu.
Tlačiar pri ručnej textilnej tlači na tričká
Vektorová grafika
Optimálne tlačové podklady pre sieťotlač sú vektory/krivky. Vektorová grafika umožňuje vstup pre potrebné úpravy, separácie farieb a prípravu printovej šablóny. Textové objekty je potrebné transformovať do kriviek, nakoľko v prípade dodania v textovom formáte prevodom môže medzi softvérmi a počítačmi dochádzať ku zmene fontu a textových vlastností, čo má za následok deformáciu grafiky.

Bitmapová grafika
Podklady v bitmapovej forme sú menej vhodné, ale pri vysokom rozlíšení a vysokej kvalite môžu byť tiež dobre použiteľné. Ideálne rozlíšenie pre čistú grafiku je min 600 DPI pri veľkosti 1:1. Pre plnofarebnú rastrovú potlač je potrebná kvalita minimálne 300 DPI. Podstatná je vždy reálna kvalita obrázku, nie umelé presamplovanie na vyššie rozlíšenie DPI. Výber z farebnej škály PANTONE W.
Farebná škála PANTONE - miešací systém pre farebnú vernosť

Farebná škála PANTONE


Univerzálny farebný systém PANTONE® je zárukou farebnej vernosti výtlačku podľa uzadaného odtieňa. Pre miešanie farieb používame digitálny miešací systém, ktorý zabezpečuje namiešanie presného odtieňa a požadovanú intenzitu vybratého farebného odtieňa.


Newsletter : Odber noviniek a akcií
My sme tvoje Tricka.sk a toto je miesto pre tvoje vlastné tričko. Vytričkuj sa!
›› Kontakt
›› O nás
© Tricka.sk je produktom 1996 s.r.o.