Kontakt: 02-43411996Email: tricka@tricka.sk  
Tento web využíva cookies, používaním stránky vyjadrujete súhlas.
Dalšie informácie.
OK

Údržba a ošetrovanie textilu

Návod a podmienky potrebné pre dobrú životnosť potlače a textilu.

Pri praní a ošetrovaní potlačeného textilu dodržujte uvedené zásady. Nedodržanie týchto zásad môže viesť k poškodeniu potlače, zníženiu životnosti potlače a straty nároku na uznanie reklamácie. Tieto parametre ošetrovania majú prednosť pred ikonami výrobcu textilu, uvedenými na samotnom nepotlačenom textile. Ošetrovanie potlačeného textilu Pranie symboly

Sieťotlač


> O sieťotlači
Priama potlač textilu sieťotlačou. Primárne tlačíme plastizolovými farbami. Farba je nanášaná priamo na textilné vlákno a tepelne fixovaná.

Technológia sieťotlače je jeden z najtrvácnejších spôsobov potlače textilu, napriek tomu však nie je jej stálosť nekonečná. Reálna životnosť sieťotlače sa odvíja najmä od spôsobu ošetrovania. Pri dodržaní správnych postupov prania a manipulácie je životnosť veľmi dobrá a v závislosti od kvality samotného textilu často prežije samotný materiál trička.

Opatrná a šetrná manipulácia. Prať a žehliť prevrátené potlačou dovnútra. Prať ručne, alebo v práčke pri teplote max. 30°C, bez použitia aviváže a tekutých pracích prostriedkov. Nečistiť chemicky. Žehliť pri nízkej teplote, max 110°C. Používať pracie prostriedky bez obsahu chlóru a bieliacich prostriedkov. Nebieliť. Nesušiť v sušičke. Nedodržanie týchto zásad môže viesť k zníženiu životnosti potlače a straty nároku na uznanie reklamácie. Neprať do 48 hodín od realizácie tlače, farba potrebuje do svojej stabilnej formy vyzrieť.

Transfer


> O transferi
Nepriama tlač sieťotlačou vodovými, riedidlovými, alebo plastizolovými farbami. Tlač je nanášaná na prenosové médium, následne prenášaná na textil vysokým tlakom a teplom.

Transfér je v podstate nepriama sieťotlač, preto je potlačený motív povrchovo zachytený na štruktúre textilu. Trvanlivosť potlače závisí od charaktru a štruktúry grafiky motívu.

Ošetrovanie digitálnej tlače


> O digitálnej tlači
Priama digitálna tlač na textil ink atramnentami na vodnej báze. Farba je nanášaná priamo na textilné vlákno, tepelne fixovaná.

Digitálna tlač je v porovnaní s inými technológiami potlače menej trvácna. Životnosť závisí od motívu a farebnosti potlače, ale aj od zloženia textilného podkladu.

Opatrná a šetrná manipulácia. Prať a žehliť prevrátené potlačou dovnútra. Prať ručne pri teplote max. 30°C, bez použitia aviváže a tekutých pracích prostriedkov. Nečistiť chemicky. Žehliť pri nízkej teplote, max 110°C. Používať pracie prostriedky bez obsahu chlóru a bieliacich prostriedkov. Nebieliť. Nesušiť v sušičke. Nedodržanie týchto zásad môže viesť k zníženiu životnosti potlače a straty nároku na uznanie reklamácie.

Ku každému vytlačenému tričku dostanete priložený príbalový letáčik s návodom na ošetrovanie, pranie a manipuláciu, ktorou môžete výrazne ovplivniť životnosť a vzhľad potlače po praní a používaní.
štítok ošetrovanie digitálnej potlače2

Kompletné pokyny pre údržbu a ošetrovanie digitálnej tlače:
Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru a využitie našich služieb. Pre zachovanie kvality a životnosti výrobku a potlače sa prosím riaďte nasledujúcimi zásadami: Pranie a žehlenie prevrátené potlačou dovnútra. Opatrná a šetrná manipulácia. Ručné pranie pri teplote max. 30˚C bez použitia aviváže a tekutých pracích prostriedkov. Nečistiť chemicky. Žehliť pri nízkej teplote, max 110˚C. Používať pracie prostriedky bez obsahu chlóru a bieliacich prostriedkov. Nebieliť. Nesušiť v sušičke. Nedávajte do pračky a nevystavujte mechanickému náporu hneď po prevzatí potlačeného textilu, farba potrebuje cca 2-3 dni na definitívne vyzretie, vytvrdnutie. Pre potlač sú smerodajné tieto pokyny (nie údaje na štítku produktu). Nedodržanie týchto zásad môže viesť k zníženiu životnosti a straty nároku na uznanie reklamácie.

Flock / Flex


> O flocku/flexu
Plošné objekty vyrezávané zo špeciálneho nažehlovacieho materiálu s lepidlovou vrstvou. Aplikácia je fixovaná na textil vysokým teplom a tlakom.

Nažehlovacie materiály majú špeciálnu lepivú vrstvu, ktorá vysokým teplom a tlakom zabezpečuje priľnavosť k textilu. Životnosť je dobrá, odolnosť voči mechanickému poškodeniu je podľa grafiky v menšia.
Opatrná a šetrná manipulácia. Prať a žehliť prevrátené potlačou dovnútra. Prať ručne pri teplote max. 40°C, bez použitia aviváže a tekutých pracích prostriedkov. Nečistiť chemicky. Žehliť pri nízkej teplote, max 110°C. Používať pracie prostriedky bez obsahu chlóru a bieliacich prostriedkov. Nebieliť. Nesušiť v sušičke. Nedodržanie týchto zásad môže viesť k zníženiu životnosti potlače a straty nároku na uznanie reklamácie.

Newsletter : Odber noviniek a akcií
My sme tvoje Tricka.sk a toto je miesto pre tvoje vlastné tričko. Vytričkuj sa!
›› Kontakt
›› O nás
© Tricka.sk je produktom 1996 s.r.o.