1. Príprava textilu
Textil (tričko, mikinu...) na mieste aplikácie prežehlite, aby ste ho zbavili prebytočnej vlhkosti, a nechajte mierne vychladnúť.
Textil (tričko, mikinu...) na mieste aplikácie prežehlite, aby ste ho zbavili prebytočnej vlhkosti, a nechajte mierne vychladnúť.
Transfer položte tak, aby ste videli farebnú grafiku navrchu a biela spodná strana s lepidlom smerovala na textil (t.j. potlačou nahor, lepidlom nadol na tričko).
Na transfer položte papier na pečenie, priložte žehličku zohriatu na 150–180 °C (program cotton/bavlna) a stredným až silnejším stálym tlakom žehlite minimálne 20–30 sekúnd. Žehličkou netreba drhnúť dookola, ale pevne pritláčajte na mieste (najlepšie postupne po celej ploche motívu).
Po vychladnutí (pár sekúnd) opatrne odlepte vrchnú PET fóliu transferu.
Cez papier na pečenie ešte raz prežehlite motív cca 5 sekúnd, aby bol zažehlený rovnomerne na všetkých miestach a nikde sa neodlupoval.
Bežná žehlička nedosiahne kvalitu profesionálneho lisu – regulácia teploty je hrubšia a výsledok viac závisí od skúseností a podmienok, čo môže viesť k nekonzistentnému výsledku. Pri nesprávnom postupe môže potlač po niekoľkých praniach vyblednúť alebo sa odlupovať. Prvé pranie odporúčame až po 24–48 hodinách, naruby, na 30 °C, bez sušičky. Nežehlite priamo naparovacou funkciou – voda spôsobuje nerovnomerné prilepenie.
Áno – návod sa vzťahuje na textil všeobecne, vrátane trička a mikiny, s rovnakým postupom prípravy, umiestnenia transferu a nažehlenia pri 150–180 °C minimálne 20–30 sekúnd. Pri šiltovke závisí výsledok od materiálu a rovného povrchu; použite rovnakú teplotu a pevný tlak, ale nežehlite naparovacou funkciou.
Po nažehlení nechajte transfer pár sekúnd vychladnúť a až potom opatrne odlepte vrchnú PET fóliu. Ak sa neodlepuje, pravdepodobne nebola dosiahnutá dostatočná teplota alebo tlak – prežehlite motív cez papier na pečenie pri 150–180 °C, pevne pritláčajte minimálne 20–30 sekúnd a po krátkom vychladnutí skúste odlepenie znova.
Pri nesprávnom postupe môže potlač po niekoľkých praniach vyblednúť alebo sa odlupovať – bežná žehlička nedosiahne kvalitu profesionálneho lisu a výsledok závisí od teploty, tlaku a skúseností. Prvé pranie odporúčame až po 24–48 hodinách, naruby, na 30 °C, bez sušičky; nežehlite priamo naparovacou funkciou.
Životnosť závisí od správneho nažehlenia a následnej starostlivosti. Pri dodržaní postupu (150–180 °C, 20–30 s tlaku, dofikovanie) a odporúčaného prania (prvé pranie po 24–48 h, naruby, 30 °C, bez sušičky) potlač vydrží dlhodobo. Pri nekonzistentnom nažehlení môže už po niekoľkých praniach vyblednúť alebo sa odlupovať.
Objednať vlastné DTF nažehľovačky Viac info o DTF digitálnej textilnej potlači